Jezioro Sasek Mały

„Sasek-Mały-(jezioro)-05” autorstwa Krzysztof Kozłowski, Jacek Więski - Praca własna. Licencja GFDL na podstawie Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sasek-Ma%C5%82y-(jezioro)-05.jpg#mediaviewer/File:Sasek-Ma%C5%82y-(jezioro)-05.jpg

Powierzchnia: 319 hektarów

Głębokość: średnio 1,6 m, maksymalnie 3,7 m

Jezioro Sasek Mały, to wbrew nazwie stoskunkowo duży, ale płytki zbiornik typu linowo-szczupakowego położony w powiecie szczycieńskim, w gminie Jedwabno.

Linia brzegowa jeziora ma ponad 10 km długości, brzegi w większości są płaskie, tylko miejscami strome i wysokie. Wzdłuż brzegów znajdują się łaki i pola, a od strony północnej także lasy.

Na jeziorze znajdują sie dwie wyspy o powierzchni ok 2 ha.

Do jeziora można dotrzeć drogą 57 przez Wielbark w kierunku Szczytna. W miejscowości Nowiny należy skręcić w drogę prowadzącą do wsi Sasek Mały lub Sasek Duży.

 

Wędkowanie: W jeziorze występują: leszcz, lin, karaś, okoń, płoć, szczupak

Jezioro jest dzierżawione przez Mazowiecki Okręg PZW, można na nim wędkować po opłaceniu składki okręgowej. Zezwolenia czasowe można nabyć w siedzibie Gospodarstwa PZW Janowo, tel. (089) 624-23-17, oraz w sklepie wędkarskim „Perkoz” w Szczytnie, przy ul. Sienkiewicza 6, tel. (089) 624-53-67.

Ryby w tym jeziorze:

Może Cię zainteresować...

Dodaj komentarz